16 października 2020

Petycja ws. Janusza Korwin-Mikkego

Poseł Janusz Ryszardowicz Korwin-Mikke po raz kolejny nawołuje do nienawiści i po raz kolejny pozostaje bezkarny. Tym razem Korwin-Mikke stwierdził, że należy strzelać do ludzi noszących koszulki z wizerunkiem Ernesta Ernestowicza „Che” Gewary de la Serny.

Skandaliczna wypowiedź miała miejsce 15 października 2020 w wywiadzie pt. „Pod ostrzałem pytań (odc. 1)” na kanale Ad Personam (oglądaj tutaj od 38:19):
— Czy nie widzi pan sprzeczności kapitalizmu z konserwatyzmem na przykład w zakazie hazardu, prostytucji, czy zakazu sprzedaży koszulek z Che Guevarą?
— Nie, ja nie jestem zwolennikiem zakazu sprzedaży koszulek z Che Guevarą. Porządny człowiek musi wiedzieć do kogo strzelać. Jak nie będzie tych koszulek, to jak będziemy wiedzieli kto jest tym łajdakiem? Niech noszą.


Tego typu wypowiedzi są tylko pozornie błahymi sprawami. W rzeczywistości wpływają na nastroje społeczne, wiele jednostek może je wziąć poważnie i dopuścić się zbrodni, czego przykładów na świecie jest wiele. W każdym cywilizowanym państwie nawoływanie do nienawiści jest przestępstwem za które ponosi się odpowiedzialność. Mimo wielokrotnego nawoływania do nienawiści przez Janusza Ryszardowicza Korwin-Mikkego wobec osób o lewicowych poglądach, dotąd unikał on odpowiedzialności. Państwo polskie w swojej nieudolności pobłaża takim osobom.

W odpowiedzi na wypowiedź Korwin-Mikkego, kanał i portal Odrodzenie Komunizmu wezwał do podpisywania petycji ws. odebrania immunitetu poselskiego Korwin-Mikkemu.


Zobacz lub podpisz petycję: Petycja o odebranie immunitetu Januszowi Korwin-Mikkemu.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza