09 maja 2021

Narodowe Święto Zwycięstwa i Wolności

Dziś obchodzimy Narodowe Święto Zwycięstwa i Wolności. Wielkie święto, ważne dla całego Narodu Polskiego. Pokonanie faszystów i Niemiec było największym zwycięstwem w dziejach Polskiego Oręża. W tym roku wypada okrągła, 76. rocznica zwycięstwa dokonanego przez Ludowe Wojsko Polskie i Armię Radziecką.

Dzień Zwycięstwa upamiętnia pokonanie śmiertelnego wroga, który dążył nie tylko do podbicia, ale i do całkowitego fizycznego zniszczenia Narodu Polskiego. 80-85% Polaków miało być fizycznie zniszczonych. Z 24 milionów Polaków miało na jakiś czas pozostać ok. 4 milionów jako podludzie, którzy byliby niewolnikami służącymi dla rasy panów – bez podstawowych praw człowieka, bez praw do godności, do własnej tożsamości, kultury, języka, państwa.

Na szczęście, wspólnie z innymi narodami słowiańskimi i radzieckimi, zdołaliśmy pokonać faszystów. Udajmy się z kwiatami lub zniczami pod pomniki i miejsca pamięci narodowej tradycyjnie związane z dzisiejszym świętem, w tym cmentarze i groby żołnierzy polskich i radzieckich. Nawet w pojedynkę, oddajmy dzisiaj cześć poległym, którzy dla Zwycięstwa ponieśli cenę najwyższą.

Z Dniem Zwycięstwa!