O stronie


Lewica Narodowa (w cyrylicy: Лзвица Народова, w języku rosyjskim: Народное левые силы) – łączymy wyzwolenie społeczne z wyzwoleniem narodowym.

Strona powstała z powodu odcinania się lewicy w Polsce od wartości narodowych, przyjmowania wyłącznie liberalnych poglądów obyczajowych i braku prawdziwie postępowych postulatów w sprawach społeczno-gospodarczych.

Obecnie lewica w Polsce jest bardzo słaba. Praktycznie nie ma żadnego stronnictwa, które postulowałoby uspołecznienie gospodarki i skończenie z kapitalizmem. Nie ma też żadnej silnej organizacji lewicowej. Zaangażowani działacze są mało liczni. Przyczyn takiego stanu jest wiele.

Tym gorzej jest z lewicą narodową, która prawie nie istnieje. Lewica w Polsce jest niemal jednorodna w stosunku do wartości narodowych i patriotycznych oraz poglądów obyczajowych. Sama też zniechęca do siebie osoby mające w tych względach inne poglądy, a przez to i sama siebie osłabia.

W efekcie dla wielu ludzi lewica staje się już na pierwszy rzut oka nieprzystępna. Ta część ludzi, która nie ma wyrobionych poglądów na wiele spraw, jest zagospodarowywana przez prawicę, która ściąga do siebie wyłącznie atrakcyjną oprawą ze znakami narodowymi, a wygłasza tylko puste hasła oparte na nienawiści i nie przedstawia żadnej sensownej alternatywy dla kapitalizmu. Przez to prawica umacnia się jeszcze bardziej, a kapitaliści pozostają niewzruszeni.

Strona Lewica Narodowa pokazuje, że lewica wcale nie musi porzucać wartości narodowych. Co więcej, można łączyć walkę o wyzwolenie społeczne i z walką o wyzwolenie narodowe. Lewica nie musi być też liberalna obyczajowo. Wielu piewców kapitalizmu także jest liberalnych obyczajowo, więc liberalizm obyczajowy nie musi się łączyć z walką o wyzwolenie społeczne.

Do tej pory nie było w Polsce strony, na której można by było umieszczać treści tego typu.

Przy pozytywnym scenariuszu strona może się rozwijać, stworzony zostanie większy zespół na podstawie którego zostanie stworzona organizacja polityczna.

Strona została otwarta 1 trawnia 2019, w Święto Państwowe – Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy.

Na stronie staramy się używać języka polskiego w narzeczu wysokopolski, czyli unikać obcych zapożyczeń i stosować ich rodzime odpowiedniki.

Śledzenie strony w RSS:
https://www.lewicanarodowa.pl/feeds/posts/default?alt=rss


Strona jest dostępna pod adresami w domenach polskiej, radzieckiej i europejskiej:
www.lewicanarodowa.pl
www.lewicanarodowa.su
www.lewicanarodowa.eu

Twórca


Więcej o redaktorze naczelnym strony:
Moja droga do antykapitalizmu

Zasady korzystania z treści

Wszystkie treści można wykorzystywać na zasadach swobodnego dostępu do dóbr kultury. Przy cytowaniu lub przedruku mile widziane podanie źródła (nazwy strony i adresu).

Zasady umieszczania wypowiedzi

Wypowiedzi umieszczane pod wpisami są moderowane. Zabrania się umieszczania wypowiedzi:
  • sprzecznych z polskim prawem,
  • sprzecznych z zasadami współżycia społecznego lub dobrymi obyczajami,
  • zawierających znieważenia, pomówienia lub groźby karalne skierowane do innych osób,
  • zawierających przemoc i treści odrażające,
  • zawierających słowa powszechnie uznawane za wulgarne lub obraźliwe,
  • zawierających fałszywe wiadomości lub teorie spiskowe,
  • całkowicie niezwiązane z wpisami lub tematyką strony,
  • będących kopią już zamieszczonych wypowiedzi.
Zaleca się stosowanie zasad języka polskiego i pisanie rzeczowych treści na dany temat.
Nieprzestrzeganie ww. zasad powoduje usunięcie wypowiedzi.