01 kwietnia 2021

Miejska partyzantka w Chojnie Szczecińskiej (żart)

Od września 2013 w Chojnie Szczecińskiej, bez większego rozgłosu, część miasta została opanowana przez grupę uzbrojonych dzieci, które utworzyły miejską partyzantkę pokroju lewicowych organizacji terrorystycznych.

Nie są znane dokładne założenia ideologiczne, niemniej jest to grupa lewicowa, o czym świadczy posługiwanie się koszulkami z wizerunkiem Ernesta Ernestowicza „Che” Gewary de la Serny. Partyzanci zajęli Ulicę Szewską, Ulicę Podmurze oraz Park Pod Platanem. Są uzbrojeni, przemieszczają się pieszo lub rowerami. Nie obyło się bez walki – jedna osoba stawiła zbrojny opór, chyba był to miłośnik Żołnierzy Wyklętych, w wyniku walk został postrzelony w nogę. Według szczątkowych doniesień, na przejętym obszarze utworzono podmiot pod nazwą Chojeńska Republika Ludowa.

Wydarzenia zostały udokumentowane przez przejeżdżający akurat samochód Google Mapy i przedstawione na widoku ulic. Nagłośnił to użytkownik „Wilie” w odcinkach 13 i 14 „Tajemnic i ciekawostek Google Maps” (oglądaj tutaj i tutaj). Następnie po jakimś czasie Google Mapy zauważyły, jakie wydarzenia zobrazowano i główną grupę partyzantów ocenzurowano, nawet na dalszych ujęciach.

Widok grupy po ocenzurowaniu (przed ocenzurowaniem – patrz zdjęcie w nagłówku):


Kolejny uzbrojony partyzant:


Jeszcze jeden partyzant patrolujący ulicę:


Uzbrojony partyzant schowany w drzwiach:


Ranny przeciwnik, w tle grupa partyzantów idąca go osądzić:


Kolejna grupa ubzrojonych partyzantów: