04 kwietnia 2021

Dzień Mężczyzn

Dziś obchodzimy Dzień Mężczyzn. Z tej okazji składamy wszystkim mężczyznom najlepsze życzenia! Jest to jak najbardziej potrzebne święto, nie tylko przez wgląd na równowagę wobec Międzynarodowego Dnia Kobiet Pracujących, ale również przez wgląd na krzywdzenie przez kapitalizm mężczyzn.

Sprzeciwiamy się dyskryminacji ze względu na płeć, także jeżeli dotyczy ona mężczyzn. W kapitalizmie propaguje się wzorzec mężczyzny jako silnego macho. Wpaja się role związane z zarabianiem. Równouprawnienie obowiązków domowych jest źle postrzegane, a już szczególnie kiedy zajmowanie się domem przejmuje w dużej mierze ojciec. Propaguje się wzorce, gdzie mężczyzna za wszelką cenę ma być silny fizycznie i psychicznie – mężczyzn cierpiących na depresję się ośmiesza. W zawodach związanych z pracą biurową czy też przy przyznawaniu praw rodzicielskich mężczyzn dyskryminuje się często wprost.

Z okazji dzisiejszego święta życzymy obalenia kapitalizmu powodujących nierówności dotykające również mężczyzn.

1 komentarz:

  1. Trochę spóźniona reakcja, ale cieszę się z życzeń z okazji Dnia Mężczyzn i za nie dziękuję. Cieszę się też, że znalazłem lewicową stronę, ale jednocześnie patriotyczną i chyba niezindoktrynowaną przez feminizm. Te życzenia dla mężczyzn są ważne także właśnie w kontekście tego, że współczesna lewica jest bardzo feministyczna i lekceważy mężczyzn. Natomiast ta strona prezentuje lubianą przeze mnie lewicę - lewicę patriotyczną i obiektywną pod względem płci. A co do tej współczesnej lewicy i jej pogardy wobec mężczyzn, to można podać przykład europosłanki Sylwii Spurek, która swego czasu stwierdziła, że przemoc "ma płeć męską", co jest oczywiście nieprawdą, albowiem mężczyźni także doświadczają przemocy.
    A co do poglądów, to sam mam poglądy zbliżone do lewicy narodowej.

    OdpowiedzUsuń