01 maja 2019

Dyskonty dostrzegły jakość PRL-u

Wbrew obecnej propagandzie przedstawiającą Polskę Ludową w samych ciemnych barwach, nawet kapitalistyczne sieci handlowe jak „Lidl” i „Biedronka” potrafią wskazać, że jedzenie w Polsce Ludowej było lepsze jakościowo.

Sklepy Spożywcze „Lidl Polska” w swojej gazetce stwierdziły, że w latach 60. jakość wędlin była na najwyższym poziomie dzięki centralnie ustalonym normom. Zupełnie przeczy to obrazowi siermiężnych lat 60. z Władysławem Janowiczem „Wiesławem” Gomułką jako przywódcą.Z kolei „Biedronka” zaoferowała chleb geesowski. Gminne Spółdzielnie „Samopomoc Chłopska” do dzisiaj oferują dobre pieczywo z piekarni postawionych niemal wyłącznie w okresie Polski Ludowej. Wykorzystała to „Biedronka”, tyle że żadna z gminnych spółdzielni nie zhańbiła się dostawą tego chleba do sieci zabijającej polski handel. Nazwa znak kłosa wprowadzają w błąd i ma za zadanie sugerować, że jest to dobry chleb pochodzący z którejś z piekarni GS.
W nowym ustroju handel zostanie uspołeczniony różnymi sposobami i takie zabiegi będą pozbawione sensu, gdyż normalnością będą wysokiej jakości produkty spożywcze, a nie robione po taniości.