01 maja 2019

Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna im. 22 Lipca

W Krajowym Rejestrze Sądowym wciąż znajdują się dwa podmioty, w których nazwie znajduje się imię 22 Lipca. Są to dwie rolnicze spółdzielnie produkcyjne.

Pierwsza z nich to Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna im. 22 lipca w Owczarach. Spółdzielnia jak najbardziej działa, obecnie zajmuje się uprawą zbóż na 158 ha. W 2010 roku obchodziła uroczyście 35-lecie istnienia. Jest członkiem Krajowego Związku Rewizyjnego Rolniczych Spółdzielni Produkcyjnych.


Dane Spółdzielni w Owczarach na stronie KZR RSP. Źródło: [1].

Temat nazwy tej spółdzielni był poruszany na łamach „Gazety Powiatowej”, gdzie prezes spółdzielni Adam Kazimierz Adamczyk jednoznacznie powiedział że nazwy tej nie zmieni:
— Nic przeciw tej nazwie nie mam i załoga też nie. Nie przypominam sobie, żeby ktokolwiek zwracał mi na to uwagę, również wtedy, kiedy zmieniano nazwy ulic.
Źródło: Xawery Piśniak, „22 lipca wiecznie żywy”, [w:] „Gazeta Powiatowa”, nr 29 (897), 22 lipca 2010, str. 18.


Zabudowania RSP im. 22 lipca w Owczarach.

Cieszy fakt, że taka firma wciąż istnieje i nie odcina się od swojego dziedzictwa.

Drugim podmiotem jest Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna im. 22 Lipca w Bielawie. Poza danymi w Krajowym Rejestrze Sądowym, świadczącymi o tym że firma istnieje i działa formalnie, nic więcej o niej nie wiadomo. Nie wiadomo czym się zajmuje. Nie jest członkiem Krajowego Związku Rewizyjnego RSP. W Widoku Ulic Google widać tylko tyle, że firma istnieje.


Wjazd do RSP im. 22 lipca w Bielawie.