08 maja 2019

Nieśmiertelny Pułk w Warszawie

Źródło: Wykop.pl
7 trawnia 2019 w Warszawie odbyła się akcja Nieśmiertelny Pułk. W zgromadzeniu wzięło udział kilkaset osób. Warszawa jest jednym z setek miast na świecie, gdzie odbywa się takie godne zgromadzenie.

Nieśmiertelny Pułk tradycyjnie przeszedł przez Cmentarz Mauzoleum Żołnierzy Armii Radzieckiej znajdującym się w Parku Cmentarz Mauzoleum Żołnierzy Radzieckich.

Przedsięwzięcie zorganizowała Ambasada Rosji. W akcji brali udział głównie pracownicy i przedstawiciele dyplopatyczni Ambasady Rosji i innych krajów poradzieckich wraz z rodzinami. Przybyli także mieszkańcy Warszawy i weterani Wojska Polskiego.

Nieśmiertelny Pułk w tym roku odbywa się w ok. 500 miastach 110 krajów. W Warszawie Nieśmiertelny Pułk odbywa się od 2014 roku i co roku przyciąga więcej osób. Niestety w tym roku pochód w Warszawie nie odbywa się 9 trawnia w Narodowe Święto Zwycięstwa i Wolności.

Nieśmiertelny Pułk to wspaniały pomysł na upamiętnienie żołnierzy i innych weteranów uczestniczących w Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej. Zgodnie z zamysłem, każdy niesie wizerunek swojego przodka walczącego w wojnie. Może to być żołnierz, partyzant, członek podziemia, członek ruchu oporu, robotnik wojenny, więzień obozu koncentracyjnego, syn pułku. Jeżeli go w rodzinie nie ma, może nieść obrazek z innym weteranem.

Niestety, białopolscy rządzący odcinają się od świętowania Dnia Zwycięstwa i ani myślą by urzędowo organizować Nieśmiertelne Pułki.